• Bądź na bieżąco, obserwuj nas! 😉
   

     facebook hodowla zakira basenj     hodowla basenji,YouTube Zakira   Tiktok zakira,szczenięta basenji, hodowle Fci, hodowle Zkwp, legalna hodowla psów rasowych   instagram hodowla zakira basenji, szczenieta, championat, rodowod, forum basenji, blog basenji

 • Nasze strony, zapraszamy ☺️

                         

  Basenji-zakira.pl     Zakira.pl    

Charakter

Basenji to nieduży od 40-43 cm w kłębie i wadze od 9,5-11 kg czujny, energiczny, ciekawski, odważny, inteligentny i pełen wdzięku oraz elegancji pies, o tajemniczym i nie przeniknionym spojrzeniu.

Jest to pies o wielkim temperamencie, pewności siebie i niezależności, nie należy więc oczekiwać od tego psa uległości czy karności. Basenji zawsze ocenia sytuację i często nagina, lekceważy nasze polecenia uważając, że nie przynoszą one dla niego żadnej korzyści. Jeśli chcemy psa tej rasy wychować, to od samego początku musimy być niezmiernie konsekwentni i nastawić się na długotrwałe ćwiczenia.

Basenji niezwykle mocno przywiązuje się do właścicieli, lubi dzieci, jest bardzo czuły choć sam wybiera czas gdy chce być pieszczony. Nigdy nie bywa agresywny w stosunku do ludzi. Zazwyczaj jest przyjazny względem innych zwierząt. Basenji nie lubi samotności, deszczu, chłodu i przeciągów. W okresie zimy przez jego bardzo krótką sierść nie może przebywać na mrozie bez ruchu i ciepłego okrycia.

To pies który nie szczeka ale wydaje odgłosy przypominające jodłowanie, nie posiada on także zapachu. Jest bardzo czysty, dba o czystość, porusza się szybko i bezszelestnie. Lubi ciepło i zaczepia łapą kiedy chce zwrócić na siebie uwagę przypomina pod tym względem kota.

Jest odważny, nie boi się ruchu ulicznego i przez swój instynkt może zacząć pogoń za samochodem lub dostrzeżonym zwierzęciem dlatego spacery powinny odbywać się wyłącznie na smyczy.

Basenji potrzebuje sporo ruchu więc każde przebywanie w zamknięciu należy mu wynagrodzić sporą porcją zabawy i spacerów.  

Basenji nie jest psem dla każdego, wymaga on odpowiedniego traktowania i zrozumienia. Potrzebuje właściciela doświadczonego w kontaktach z psami, zrównoważonego i wyrozumiałego który zapewni mu też sporo aktywnego wypoczynku.

 • Mapa.

 • Kontakt

  basenji hodowla zakira, hodowle  

 • Geostat

  geostat liczniki.org

 • Należymy do:

  basenji,pierwotny pies afrykanski, hodowla, szczenięta basenji

Script logo
Back to top